Nie je nad to si svoju prácu zjednodušiť a spríjemniť s pomocníkom, ktorého si skôr alebo neskôr zaobstará každá nechtová dizajnérka do svojho beauty kráľovstva. Brúska na nechty však nie je určená len pre skúsených profesionálov – manikúru a pedikúru uľahčí aj šikovným začiatočníkom. Akú vybrať?
Viete, čím sa pri výbere brúsky na nechty riadiť? Inšpirujte sa, tu je hneď niekoľko typov brúsok a výhod, ktoré prináša. Ktorá bude tá pravá?
⚜️Ak vyberáte brúsku, zamyslite sa najprv, na aký účel budete prístroj používať, ako často s ním budete pracovať a aký výkon je k vašej práci potrebný. Rozhodujúca môže byť cena, výkon, kvalita, ale aj vzhľad. Poďme na to!
- Brúsky na nechty na domáce použitie: sú vhodné, ak si manikúru doprajete iba niekoľkokrát za mesiac. Výhodou brúsky je nízka cena, nie je ale určená pre každodennú prevádzku, ktorá pre tieto brúsky nie je vhodná. Pri vyššej frekvencii použitia by mohlo dôjsť k prehrievaniu motora.
- Brúsky na nechty pre začínajúce manikérky: sú vhodné pre domáce aj profesionálne použitie. Do tejto kategórie patria brúsky, ktoré majú vyšší výkon a zvládnu tak úpravu nechtov až 3 klientkám (alebo kamarátkam?) za deň. Tieto brúsky sú v našom rebríčku o pár stupienkov vyššie ako brúsky pre základné domáce použitie. Konštrukcie týchto brúsok sú prispôsobené práci s klientkami a eliminujú vibrácie. Sú tak šetrnejšie v manipulácii a majú tichšiu prevádzku, rovnako ako voliteľný obojsmerný chod. Nezaručujú však nepretržité použitie, ale to je asi jasné.
- Brúsky na nechty na profesionálne použitie: sú určené pre nechtové štúdiá a salóny. Tieto profesionálne prístroje zaručujú pohodlie a kvalitu. Sú prispôsobené na dlhšiu prevádzku, disponujú nižšou hlučnosťou a eliminujú vibrácie. Okrem toho navyše vynikajú vyšším výkonom. V týchto vyšších triedach môžete nájsť modely, ktoré ponúkajú funkciu odsávania prachu z brúsenia. Motor brúsok v tejto kategórii sa neprehrieva a ľahko zvládne aj náročnejšiu prevádzku.
PÁR TIPOV:
- Brúsku môžete použiť aj na domácu suchú pedikúru. Potrebujete k tomu správne frézy, ktoré nájdete na našom e-shope tu.
- Nezabúdajte sa o svoju brúsku dobre starať. Pokiaľ chcete dosiahnuť čo najdlhšiu životnosť, čistite brúsku pravidelne – najmä od nechtového prachu. Ten sa usadzuje v rukoväti a okolo motorčeka. Opatrne vždy odskrutkujte alebo odklopte telo brúsky a oprášte ho prašným štetcom alebo kefkou. Potom ho opäť zaskrutkujte alebo vráťte a pokračujte vo svojej práci. Ako často taký motorček čistiť, záleží na frekvencii používania vašej brúsky.
- Na brúsku pri pilovaní netlačte, mohol by sa spáliť motorček, ktorý je umiestnený v rukoväti. Potom sa brúska stáva nefunkčnou a veľkým tlakom navyše môžete spôsobiť sebe alebo klientke nepríjemné pálenie.
- Zaobstarajte si ďalšiu pomocnicu – odsávačka prachu vám uľahčí udržiavanie hygienicky čistého pracovného miesta. Ochráni nielen váš pracovný kút, ale aj brúsku na nechty.
⚜️ Ak vám tento článok pomohol pri výbere brúsky, či už na domáce alebo profesionálne použitie, neváhajte: prezrite si naše stránky a vyberte si pomocníčku vrátane príslušenstva. A práca bude jednoduchá!